ЧЕРЕЗ ОСВІТУ до СТІЙКОГО РОЗВИТКУ
Опубліковано 24 січня, 2019
C I P R E C
Карпатський Міжнародний
Науково-Дослідний
Пермакультурний Центр
Оглядаючи місцеву ситуацію
Одним із найвищих пріоритетів сучасного суспільства є збереження існування самого людства, завдяки підтриманню глобальної екологічної рівноваги. В Україні парадигма взаємин людини з довкіллям, як і в усьому світі, не змінилась донині: від часів технократичного суспільства розвиток країни відбувається без належного врахування основних положень екологічної науки, внаслідок чого Україна майже цілковито втратила первісне природне довкілля, а також здоров'я більшості своїх громадян, а сама опинилась на роздоріжжі історії і перед можливістю втратити свій останній шанс на виживання.
У сьогоднішньому швидко мінливому світі людство стикається з великою кількістю проблем, які потребують негайного вирішення. 17 цілей сталого розвитку, прийнятих ООН і більшості країн планети Земля, дають нам можливість вирішити сьогоднішні проблеми людства і гарантувати майбутнє для наших дітей.
Карпатський регіон є центром Європи. Ця територія багата природними ресурсами і працьовитими людьми. Ця територія може бути джерелом достатку та сталого розвитку для всієї Європи. Крім того Карпати на сьогодні залишаються унікальним регіоном України де ще зберігається рівновага між діяльністю людей та біосферою. Зважаючи на це, ми вирішили заснувати Карпатський Міжнародний Науково-Дослідний Навчальний Пермакультурний Центр.
Міжнародний Благодійний фонд IBSDF з гордістю повідомляє про створення Міжнародного Карпатського Пермакультурного Центру - "CIPREC". Одна із наших значних програм, що була розпочата у 2018 році на початку 2019 перейшла у наступну фазу - Ми заснували Навчальний Заклад.
Освітня діяльність ґрунтується на підтримці державної незалежності України, побудові добробуту громадянського суспільства на основі поєднання досягнень екологічної і гуманітарної науки та кращих традицій українського народу.
Основною метою Карпатського Міжнародного Науково-Дослідного Навчального Пермакультурного Центру є консолідація інтелектуального і творчого потенціалу України, налагодження та підтримання неформальних зв'язків між науковцями, фахівцями з питань екології, вивчення, охорони та управління станом довкілля, урядовцями, громадськими діячами тощо, а також Реалізація глобальних цілей ООН та Державної Програми Сталого Розвитку України в сферах Лісового користування, Життя на землі, Економічного зростання, Інфраструктурних інновацій, Сталого розвитку територіальних громад, Відповідального споживання та виробництва;
А також це розуміння жителями регіону цілей сталого розвитку, затверджених ООН та проголошених відповідними програмами Україною.
CIPREC
Загальна площа Центру становить близько 40 Га. Сучасна пасовища для кіз становитимуть близько 15 га. Пермакультурна ферма і овочева площа - близько 2 га. А сади становитимуть близько 3 га. У цьому центрі ми маємо усвідомити весь обсяг практик пермакультури, які існують сьогодні.
Крім того, ми впроваджуємо максимально доступний на сьогодні досвід існуючих еколісів у світі. Ми усвідомлюємо досвід створення їстівного садового лісу, обробітку ґрунту без копання і без використання хімічних речовин, когнітивних методів, наук, принципів гармонійної взаємодії людини і біосфери.
Ми маємо намір реалізувати цю програму у співпраці з Урядом України, Європейським Союзом, Європейською Комісією, ПРООН, ЮНЕСКО, GEN та іншими міжнародними організаціями, щоб поділитися досвідом у всьому світі та отримати відповідне фінансування.
Наша місія
Своєю місією Карпатський Пермакультурний Центр вважає діяльність задля створення здорового довкілля та поліпшення якості життя людей в Україні. Метою створення Центру є розвиток сільського господарства України, відновлення та збереження лісів, розповсюдження інформації про сучасні методи агро-ліснивства, природоохорони та пермакультури, глобальне зменшення викидів СО2, реалізація Української Державної Програми Сталого Розвитку, співпраця з Євросоюзом, покращення соціокультурних трансграничних зв'язків, відновлення традиційних ремесел та створення об'єктів зеленого туризму. А також проведення освітньої, наукової, науково-дослідної діяльності, міжнародних конференцій, семінарів, практикумів та навчальних програм.
Програма створення ЦЕНТРУ реалізується протягом двох років і включає:
- Створення 10 робочих місць; (58% - для жінок)
- Будівництво центрального приміщення площею 100 кв.м.
- Створення приміщення для зберігання кіз 300 кв.м
- Організація сучасних пасовищ кіз за допомогою електричного парку;
- Організація науково-дослідного простору для вивчення та відновлення лісів;
- Формування племінного поголів'я коз карпатських, зааненських і нубійських порід (стадо 15 кіз) ??
- Створення селекційного розплідника;
- Організація наукової, дослідницької діяльності з вивчення місцевої біоти та екосистем;
- Розробка методів взаємодії людини і коз з біосферою;
- Проведення навчальних семінарів;
- Організація пермакультурної ферми;
- Створення об'єктів зеленого туризму та залучення туристів до регіону;
- Створення сировинної виробничої бази;
- Підготовка публікацій та наукових праць;
- Залучення до програми молодих людей та студентів.
- Поширення знань про біосферу, пермакультуру, біодинамічне сільське господарство, методи природокористування та відновлення ресурсів планети;
Ці об'єкти будуть побудовані з використанням природних матеріалів і сучасних технологій для побудови геодезичних куполів.
Всі дослідницькі роботи будуть проводитися за участю відповідних науковців з місцевих та міжнародних університетів, фахівців Академії наук України та Міністерства екології України.
На сьогоднішній день в українській частині Карпатських гір немає екологічних гідроелектростанцій. Одним з наших важливих завдань є впровадження існуючого сучасного інноваційного методу виробництва електроенергії за допомогою вихрових сучасних мікро-гідроелектростанцій, які дозволяють не перекривати потік води для збереження життя мешканців води.
Таким чином, забезпечити стійку водну та продовольчу безпеку в регіоні.
Результи
Очікувані результати роботи Центру наступні:
- Відновлення екосистем і лісів;
- Залучення молодих людей, науковців, активних громадян регіону та іноземців до навчальних програм центру;
- Поширення знань про нову парадигму взаємодії людини з біосферою.
- Підвищення рівня життя громадян шляхом впровадження методів створення невеликих ферм для пермакультури, досліджених Центром.
- Можливість розведення молодих кіз;
- Залучення інвестицій у регіон;
- Створення нових завдань;
- Покращення іміджу та інвестиційного клімату регіону;
- Залучення туристів і розвиток зеленого туризму;
- Реалізація глобальних цілей Організації Об'єднаних Націй та Державної програми сталого розвитку України у сферах використання лісів, землекористування, економічного зростання, інфраструктури, сталого розвитку територіальних громад, відповідального споживання та виробництва
- Співпраця з Європейським Союзом;
- Співпраця з прикордонними країнами;
Ми маємо намір зробити Карпатський регіон Європи більш безпечним і сталим. Ми відкриті до співпраці з фінансовими компаніями та фондами, регіональними урядами та НУО, університетами та лабораторіями. Ми готові почути будь-які поради щодо діяльності Центру, щоб наша програма могла вирішити певні проблеми Карпатського регіону та реалізувати міжнародні програми сталого розвитку.
Ми вдячні нашим партнерам за підтримку та фінансування створення Карпатського міжнародного освітнього центру з пермакультурних досліджень.
За підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України
Ми з гордістю представляємо наших міжнародних та українських партнерів:
Чехія | Україна | Польша |
Словакія | Ukraine | |